TEN Automotive opracował nowy tester przezroczystości szyb WAT560. Tester mierzy przepuszczalność światła (lub absorpcję) z szyb samochodowych. Coraz częściej samochody są wyposażone w filr przeciwsłoneczny, więc widoczność kierowcy może zostać zmniejszona drastycznie. Stosując WAT560 (tester przezroczystości szyb) można przeprowadzić szybki i dokładny pomiar ilości światła widzialnego przechodzącego przez szyby samochodu. Ograniczenie prawne, które stosuje się do przedniej szyby i przednich bocznych szyb to jest przepuszczalność światła (transmisji) powyżej 55%, wartość fabryczna jest zawsze powyżej 70%.  

 

Tester składa się z dwóch, a właściwie trzech części. Nadajnika, odbiornika i komputera lub laptopa. Nadajnik jest umieszczony na wewnętrznej stronie okna samochodu. Nadajnik wyposażony jest w stabilizowaną zieloną diodę LED, która emituje wiązkę światła przez okno samochodu. Odbiornik jest umieszczony na zewnętrznej powierzchni szyby samochodu. Ze względu na unikatowy układ przylegania obu części, są przyciągane do siebie nawzajem i odbiornik automatycznie dopasowuje się do sekcji przetwornika. Odbiornik następnie mierzy ilość światła przepuszczanego przez szyby samochodu. Po wykonaniu pomiaru, wyniki są bezpośrednio przesyłane przez bezpieczne połączenie Bluetooth do komputera lub laptopa. Oczywiście WAT560 można również stosować autonomicznie, bez komputera. Wszystkie te trzy części są całkowicie bezprzewodowe nie potrzeba żadnych kabli.

WAT560 jest w pełni sterowane mikroprocesorem i wykorzystuje najnowsze techniki. WAT560 wyposażony jest w nowy typ czujnika optycznego dużej powierzchni. Czujnik ten umożliwia bardzo dokładny pomiar szyb o grubości od zera do 12,5 mm. Obecnie stosowane testery wskazują różne wartości przy różnych grubościach szyb.