Test Equipment Nederland BV została założona w 1985 roku przez grupę inżynierów, pracujących dla TBA BV, spółki handlowej i technicznej w branży sprzętu diagnostycznego do diagnostyki silników dla warsztatów . Ta grupa inżynierów miała ideę rozwoju i produkcji własnego analizatora gazu . Z tego powodu kilka osób stworzyło Test Equipment Nederland BV, aby móc działać jako producent OEM (Original Equipment Manufacturer) .

Już niedługi pierwszy analizator spalin został przetestowany i zatwierdzony przez Holenderski Instytut Miar (NMI ) i rozpoczęła się produkcja analizatorów spalin.

Ze względu na sukces i postęp w obu firmach, została podjęta decyzja o reorganizacji tych spółek do struktury holdingowej. Było to w kwietniu 1987 roku i od tej chwili Andriessen Holding BV składało się z dwóch firm . :

    
Technisch Biuro Andriessen BV ( TBA )
    
Test Equipment Nederland BV ( TEN )

Trzy lata później został stworzony zespół badań i rozwoju. Zespół śledził rozwój wydarzeń w świecie motoryzacji bardzo dokładne. To on przewidział użycie 3-drożnego katalizatora spalin i opracował tester, który może mierzyć wartości lambda . Przewidział także, że również od wymagań wejdzie także pomiar zadymienia w silnikach diesla i zaczął rozwijać projekt komory pomiarowej dymomierza EDA I.

W maju 1995 roku nowa spółka rozpoczęła działalność w Belgii o nazwie Test Equipment Belgium BVBA ( TEB ), z siedzibą w Brukseli, w pobliżu Ternat, która zajmuje się sprzedażą i dystrybucją w Belgii i Luksemburgu .

W 1996 ciężarówki DAF zatwierdziła dymomierz TEN EDA i zaleciła go do wszystkich swoich dealerów na całym świecie . Od tej chwili serwisy ciężarówek DAF wykorzystują EDA I do diagnostyki silnika i traktują go jako wzorcowy dymomierz.

W 1997 TEN osiągnął nowy punkt orientacyjny przy produkcji jego dziesięciotysięcznego dymomierza. Większość dymomierzy zaczęła być produkowana jako OEM dla Souriau we Francji, TECALEMIT w Anglii, dla Gutmann Messtechnik i Mannesmann Kienzle VDO w Niemczech .

W lutym 1999 r. TEN analizatory spalin samochodowych przeszły pomyślnie testy homologacyjne producenta samochodów FORD. Po próbach i badaniach w Anglii i Niemczech analizatory dostosowano do wszystkich wymagań Forda w odniesieniu do pomiaru i diagnostyki emisji spalin . Dlatego analizatory TEN są zatwierdzone przez Forda i zalecane do stosowania przez wszystkich swoich dealerów w całej Europie za pośrednictwem oficjalnego programu wyposażenia FORD ( FSE). Wszystkie produkty TEN są oznaczone znakiem CE i posiadają wiele zezwoleń zagranicznych instytutów pomiarowych.
W dzisiejszych czasach TEN eksportuje produkty do agentów w 18 różnych krajach na całym świecie. Benelux , Anglia , Niemcy i Azja są najlepszymi rynkami TEN . Andriessen Group jest firmą prywatną i wszystkie udziały należą do jej dyrektorów panów LCC Andriessen i P.W.J . Andriessen na stałe.