EDA 2 to komora dymomierza, która może być połączona do analizatora spalin Innova, komputera lub innego urządzenia. Urządzenie to zostało zabudowane w solidnej, kompaktowej obudowie. Zawiera inteligentne układu elektroniczne oparte na mikroprocesorach, które odpowiada za szybką i dokładną analizę zadymienia różnych pojazdów z silnikiem Diesla i zostało specjalnie opracowane, aby zapewnić użytkownikowi maksymalny zakres dostępnych danych diagnostycznych.

Specjalny układ optyczny i naturalny przepływ spalin przez dymomierz zapobiega osadzaniu się sadzy i pozostałych zanieczyszczeń, co powoduje, że praktycznie nie wymaga konserwacji. EDA jest całkowicie wykonany z aluminium w celu uniknięcia korozji i deformacji mechanicznej, a także aby zapewnić optymalne przewodzenie ciepła. Dodatkowo zastosowanie dokładnych i solidnych elementów optycznych, spowodowało, że możemy zagwarantować wysoką jakość urządzenia oraz dokładność pomiaru!

EDA 2 wykorzystuje zasadę przepływu częściowego. Tylko niewielka część spalin przez układ pomiarowy komory. W porównaniu z komorą dymomierza o  przepływie całkowitym EDA 2 charakteryzuje się bardziej zwartą konstrukcją. W celu uniknięcia kondensacji pary wodnej i dekompresji gazów, EDA 2 wyposażony jest w wydajny samoregulujący układ grzewczy, który utrzymuje temperaturę w komorze o stałej wartości temperatury 100 ° C.

Wszystkie informacje pochodzące z komory dymomierza są przetwarzane przez inteligentne układy elektroniczne i mogą być przesyłane poprzez port RS232 do innego urządzenia. EDA 2 ma potężny zestaw poleceń, więc masz wiele możliwości.

 

 

Specyfikacja:
 
Zasilanie                   
230 Volt AC
Częstotliwość
50 Hz
Maksymalny pobór
360 W
Temperatura pracy
0 to 40 °C
Wilgotność
do 95%
Masa
8kg
 
 
Zakres
 
Zadymienie
0 – 99.9 % or 0 – 9.99 m-1
Temp. komory
0 – 150 °C
Sonda
1 metr, Ø 10 mm
Sonda 2 (opcja)
1 metr, Ø 27 mm
Sonda 3 (opcja)
3.5 metr, Ø 27 mm
 
 
 
 
 
EDA 2 Smoke meter