TEN Automotive opracował nowy tester przezroczystości szyb WAT560. Tester mierzy przepuszczalność światła (lub absorpcję) z szyb samochodowych. Coraz częściej samochody są wyposażone w filr przeciwsłoneczny, więc widoczność kierowcy może zostać zmniejszona drastycznie. Stosując WAT560 (tester przezroczystości szyb) można przeprowadzić szybki i dokładny pomiar ilości światła widzialnego przechodzącego przez szyby samochodu. Ograniczenie prawne, które stosuje się do przedniej szyby i przednich bocznych szyb to jest przepuszczalność światła (transmisji) powyżej 55%, wartość fabryczna jest zawsze powyżej 70%.  

 

Tester składa się z dwóch, a właściwie trzech części. Nadajnika, odbiornika i komputera lub laptopa. Nadajnik jest umieszczony na wewnętrznej stronie okna samochodu. Nadajnik wyposażony jest w stabilizowaną zieloną diodę LED, która emituje wiązkę światła przez okno samochodu. Odbiornik jest umieszczony na zewnętrznej powierzchni szyby samochodu. Ze względu na unikatowy układ przylegania obu części, są przyciągane do siebie nawzajem i odbiornik automatycznie dopasowuje się do sekcji przetwornika. Odbiornik następnie mierzy ilość światła przepuszczanego przez szyby samochodu. Po wykonaniu pomiaru, wyniki są bezpośrednio przesyłane przez bezpieczne połączenie Bluetooth do komputera lub laptopa. Oczywiście WAT560 można również stosować autonomicznie, bez komputera. Wszystkie te trzy części są całkowicie bezprzewodowe nie potrzeba żadnych kabli.

WAT560 jest w pełni sterowane mikroprocesorem i wykorzystuje najnowsze techniki. WAT560 wyposażony jest w nowy typ czujnika optycznego dużej powierzchni. Czujnik ten umożliwia bardzo dokładny pomiar szyb o grubości od zera do 12,5 mm. Obecnie stosowane testery wskazują różne wartości przy różnych grubościach szyb.
 
WAT560 jest wyposażony w alfanumeryczny wyświetlacz OLED oraz dwa przyciski jako interfejs użytkownika. Tester jest w pełni sterowany przez menu, a więc łatwy w obsłudze. Sygnał dźwiękowy pomaga w interfejsie użytkownika. Ekran jest bardzo jasny i czytelny nawet w pełnym świetle i wieczorem. Obecnie stosowane testery przeważnie mają wyświetlacz numeryczny, który tylko wyświetla zmierzoną wartość.

WAT560 mierzy przezroczystość okna samochodu z rozdzielczością 0,1%. W celu zapewnienia dokładności pomiaru, przed pomiarem automatycznie przeprowadza kalibrację puntu zerowego. Kalibracja trwa tylko pięć sekund. W celu kontroli po pomiarze lub okresowego sprawdzania, WAT560 jest wyposażony w test elektronicznej kalibracji. Przy naciśnięciu przycisku, 0, 30, 50 i 100%, symulowane jest działanie testera i kontrolowana jest dokładność testera. Dokładność WAT560 wynosi + / - 2% przezroczystości.
Test kalibracji elektronicznych sprawia, że ​​korzystanie z zewnętrznych materiałów referencyjnych jest niepotrzebne. Badanie zapewnia gwarantowaną niezawodność pomiaru. Niemniej jednak, tester jest również zaopatrzony w filtr neutralnej gęstości z certyfikatem w celu przeprowadzenia dodatkowej kontroli.

WAT560 wyposażony jest w nowoczesną technologię akumulatorów w połączeniu z zaawansowanymi komponentami. Baterie litowo-jonowe mają pojemność 500 mAh, a tym samym zapewniają stałe wykorzystanie około przez pięć godzin dla odbiornika i dwunastu godzin dla nadajnika. Do ładowania baterii, WAT560 posiada ładowarkę do akumulatorów litowo-jonowych.

Wyposażenie testera WAT560 że jest on w pełni kompletny. Obecne testery posiadają tylko krótki program pomiaru. WAT560 zapewnia także ciągły pomiar, pełną procedurę pomiaru, menu, testy kalibracji, bezprzewodowej transmisji danych i sygnalizacji słabej baterii. WAT560 jest specjalnie zaprojektowany do użytku w Stacjach Kontroli Pojazdów, Policji i pozostałych służb państwowych. Tester pozwala na pomiar stacjonarny lub mobilny i zapewnia szybki i dokładny pomiar. WAT560 jest oparty na menu i bardzo łatwy w obsłudze.

 

                 
 
 
 

 

 

       

Wymiary nadajnika i odbiornika:

102 x 190 x 33 mm 

Obydowa:

ABS

System mocowania:

Pompka próżniowa i pole magnetyczne

Wyrównanie:

Automatyczne, pole magnetyczne

Bateria:           

9 Volt Lithium-Ion 500 mAh

Ładowarka:

Lithium-Ion, 8 godzin

 

Wyświetlacz:          

2 x 16 znaków, technologia OLED 

Przyciski:  

N.Ö. key

Łączność:  

Bluetooth Class 1, 100m w otwartym terenie

Zatwierdzenie:           

Całkowicie bezprzewodowe

 

Przezroczystość:

100 - 0%

Absorpcja:

0-100%

Rozdzielczość:

0.1%

Dokładność:        

+ / - 2%

Powtarzalność:

+ / - 1%

 

Menu sterowania:

Tak

Automatyczna kalibracja zera:

Tak

Test elektronicznej kalibracji:         

0, 30, 50 i 100% 

Standardowy test:  

100 - 0% przezroczystości 0 - 100% absorpcji

Procedura pomiaru:

Szyby boczne i przednia

Wskaźnik zużycia baterii

Dźwiękowy i wizualny

Etui:  

Tak

Neutralny filtr szary:

powyżej 50%